Loading...
X

Koho obdarovat modelem historického automobilu

Objevili jste obchod, který nabízí v prodeji modely vozidel ve špičkovém provedení a za rozumnou cenu? Podotýkáme, že nemáme na mysli dětské hračky, ale skutečné unikáty, do detailů zpracované výrobky prvotřídní kvality. A rádi byste takový model někomu darovali například při příležitosti kulatých narozenin? Pro koho se takový prezent hodí a kdo jej ocení?

model vozu Lada

Sběratel kuriozit – někteří lidé sbírají nejrůznější předměty a mezi nimi jsou poměrně často automobilové modely. Jestliže jsou modely aut po dílenské stránce propracované a odpovídají originálu, který brázdil silnice před šedesáti, sedmdesáti lety, bude to pro mnohé sběratele skutečným potěšením. Tito lidé pak neradi zůstávají u jediného auta a pořizují si další a další, aby ukojili svou sběratelskou vášeň. Možná, že máte někoho takového v rodině či v širším okruhu přátel, a tak můžete uvažovat o tomto dárku třeba k Vánocům.

auto Moskvič

Bratr – někteří lidé se zajímají o historii automobilismu a ta přece jen nejvíce zapadá do období druhé poloviny dvacátého století. V té době se již automobil začal stávat běžným vybavením mnoha rodin a ovlivnil tak průběh technické revoluce. Ve dvacátém století bylo vyrobeno obrovské množství vozidel a i v současné době jsou pro mnohé z nás tato léta symbolickými z hlediska společenských událostí a formování světa. Jestliže váš bratr jeví zájem o automobilovou historii, můžete jej nějakým vhodným modelem potěšit.

Otec – je váš otec ve věku padesátníků, kteří dobře pamatují závěrečnou etapu reálného socialismu jako studenti? Pak mu darujte modely aut té doby, například stodvacítku škodovku, lidové bakelitové vozítko Trabant anebo vysněnou Ladu, kterou si mnoho lidí v té době pochvalovalo. Anebo třeba Moskviče, kterému se lidově přezdívalo „Leninovy saně“. Mimochodem, víte, že majitelé Moskvičů pořádají tu a tam srazy vozidel?