Rubrika: Business

Vyklízení nemovitostí už nemusí být problém

Vyklízení bytu nebo nemovitosti určitě nepatří k těm nejoblíbenějším činnostem, nicméně, někdy jsou prostě nezbytné. Vyklidit nemovitost můžete potřebovat při těch nejrůznějších příležitostech. Například pokud se stěhujete a dům bude dál neobývaný, pokud se bude dům bourat, pokud je to nemovitost po zemřelém a musí se vyklidit vše co je uvnitř a podobně.

prostory

Vyklízení nemovitostí není zrovna čistou prací. Nezdá se to, ale pokud máte vyklízet celou nemovitost, tak se u toho zkrátka trochu zašpiníte. Zaprášený starý nábytek, všechny ty věci, na které jste měsíce nesáhly a podobně. Až když vyklízíte svou nemovitost, uvědomíte si, kolik zbytečných věcí vlastně máte. Příště už si nejspíš budete pamatovat, že se máte co nejvíce zbytečností zbavit dříve, než bude nutné vaši nemovitost vyklízet. A co teprve, když máte vyklízet nějaké kancelářské prostory! To je pro mnoho lidí snad ještě horší, než vyklízet normální, obyvatelnou nemovitost. V kancelářských prostorech se obvykle nachází hromada administrativy, kterou je třeba důkladně roztřídit, skartovat nepotřebné, archivovat potřebné a podobně. A to nemluvíme o veškerém nábytku, který je třeba odvést a případně někde zlikvidovat.

ruiny

Že to pro vás zní jako hotová noční můra? Nemusíte se bát. Nemusíte tohle všechno dělat sami, naopak. Můžete si pozvat někoho na pomoc. Třeba firmu, která se přímo zabývá vyklízením nejrůznějších objektů. Zvláště pokud se nemovitost, kterou chcete vyklidit nachází v hlavním městě, budete mít dost na výběr. Vyklízení bytů v Praze zvládne například firma Prodafi, která se rychle a spolehlivě postará o vyklizení nejen vašeho bytu, ale i domu nebo třeba kanceláří. Podívejte se tedy na nabídku jejich služeb v oblasti Praha – vyklízení bytů a určitě nebudete litovat. Ušetří vám to nejen čas, ale ve finále i spoustu peněz.

Kde jste byli letos na dovolené

Kdybychom se vás anonymně zeptali, kde jste letos byli na dovolené, mnozí z vás by odpovídali, že někde v zahraničí u moře, anebo v horách, ale jen malé procento z vás by uvádělo termální komplexy. Přitom je právě tento způsob trávení volných dnů jedním z nejzdravějších. Proč si dopřát dovolenou s ubytováním v apartmánech Velký Meder v Podunajské nížině?

žena v bazénu

Termální prameny – jih Slovenska a zejména sever Maďarska jsou proslulé svými termálními prameny. Výhodou termální vody, vyvěrající z hlubin Země, je především její vysoká teplota a obsah minerálních látek. Koupání v takové lázni je skutečným balzámem pro lidský organismus, voda je v termálních bazénech ochlazována na příjemnou teplotu a tímto způsobem lze mít k dispozici i několik nádrží s odlišnými teplotami vodní masy a využívat je pro rozličné účely.

Nemoci pohybového ústrojí – kombinace teplé vody a minerálních iontů je prověřenou terapeutickou metodou pro zlepšení regenerace pohybového ústrojí po úrazech či problémech v souvislosti s nesprávnou životosprávou. Zároveň je to preventivní záležitost, která podporuje zdravý životní styl, takže není nutnou podmínkou, abyste do termální vody vstupovali jako pacienti s prokázanou diagnózou.

termální koupaliště

Stres – termální lázně jsou velice účinné i proti stresu a dovolenkový pobyt v takovém prostředí vám zvedne náladu a pomůže odhazovat za hlavu důsledky stresových jevů, s nimiž se potýkáme v běžném životě. A máte-li rádi opravdový klid na koupel nebo na okolní procházky v sousedním lesoparku, pak se vydejte do Velkého Mederu mimo hlavní letní sezónu, například v květnu či v září. Termální prameny vyvěrají nepřetržitě po celý rok a teplota vody je tu zajištěna na stále stejné úrovni.

Výlety do okolí – máte-li zájem, využijte výhodné polohy Velkého Mederu pro výlety do okolí. Není to odtud daleko do Bratislavy, do Vídně a do Budapešti, a zavítat můžete i do slovenského vnitrozemí, například na Liptov nebo do Slovenského krasu a Slovenského rudohoří.

Potřebujete něco na sebe?

Potřebujete nové oblečení, ale nechcete za něj dávat tolik peněz? Čas od času se stane že si během domácích prací nějaká oblečení poškodíme tak, že už nejde opravit. Asi nikomu se nechce chodit v poškozeném oblečení a tak je někdy nutné si koupit nové. Někteří lidé si kupují občas oblečení i jen tak pro radost, protože každý má nějaký koníček. Kde kupujete oblečení vy? Máte v podstatě dvě možnosti – internetové obchody a nebo kamenné prodejny.

online nákupy

Proč nakupovat online?
Nejspíš většina lidí si neuměla ještě nedávno představit, že na internetu budeme nakupovat celkem běžně. S rozvojem internetu jsme si zvykli online nakupovat především spotřební zboží jako elektroniku nebo vybavení domácnosti. Časem přibyly potraviny a samozřejmě oblečení. I přes prvotní obavy jsme si nakonec zvykli na online nakupování, protože je pohodlnější než nakupování v běžných obchodech. Zboží si můžete v klidu prohlédnout, sice ne osobně, ale můžete si pročíst zkušenosti a recenze, což je velké plus zejména u dražších věcí jako jsou spotřebiče. Nakonec si můžete srovnat ceny a nakoupit tam kde to pro vás bude nejvýhodnější.

sleva oblečení

Oblečení se nebojte
Během koronakrize jsme se museli naučit nakupovat online všichni, a to i ti, kteří to dlouho odmítali. Běžné obchody byly totiž dlouho zavřené a e-shopy se tak staly jediným místem, kde jsme mohli sehnat třeba právě to oblečení. Díky modernizaci nakupování se nemusíte bát koupit si třeba na About you něco na sebe, protože obchody se předhání, kdo zákazníkům nabídne lepší podmínky pro nakupování. About you slevové kódy vám pomohou ušetřit i nějakou tu korunu, kterou určitě využijete jinde. Je zbytečné za stejnou nebo podobnou věc dát více peněz, když ji můžete mít levněji. A právě to je podstata slevových kódů na online obchody. Díky kódům můžete opravdu ušetřit a navíc na About you koupíte spoustu krásných věcí, které jinde neseženete.

Když schází prostor

Představte si firmu, která vyrábí obrovské celky, celé výrobní linky, které po instalaci zaberou celou velkou průmyslovou halu. Tato výrobní firma dostane zakázku na výrobu tohoto technologického celku a musí disponovat obrovskou plochou svých skladů, protože konečný zákazník chce celou linku navézt do své haly najednou. Mnohdy se stroje do linky už vyrábí a hala, kde má linka stát se teprve staví. Výrobní firma teda musí všechno, co v lince bude, stroje, jeřábové dráhy, technologické vany, veškeré příslušenství vyrobit a uskladnit ve svých prostorách, než je bude moct celé převézt k zákazníkovi do nové haly.

sklad

A teď si představte, že už je vše vyrobeno, ale konečný zákazník má problémy se stavbou, třeba mu shází ještě nějaké povolení, ale sklady výrobní firmy jsou již plné a firma potřebuje vyrábět další zakázky, ale nemá prostory. Má situace nějaké řešení? Přece nenecháte drahé zařízení stát na nádvoří firmy a sklady ve firmě nejsou nafukovací. Jistě, že situace má řešení! Firma si může pronajmout sklady třeba od firmy OTPsklady. Pronájem skladu může doslova firmu zachránit, protože se uvolní její vlastní prostory a v pronajatém skladu může v bezpečí čekat celá zakázka na naložení a odvezení ke konečnému zákazníku.

sklad

Pronájem skladu na krátkou, ale i dlouhou dobu, vám může pomoct i v soukromém životě. Odjíždíte na delší dobu na zahraniční stáž? Nebo na roční brigádu třeba na Islandu? Proč nenechat doma byt pronajatý a tím pádem vydělávající, a vystěhovat své věci na rok do pronajatého skladu? Bude v bezpečí jak před zloději, tak před počasím. Kdybyste své věci vystěhovali jen k někomu do garáže, nemuselo by to dopadnout dobře. Pronájem skladu je prostor navíc, který můžete využít k vaší spokojenosti. Je to bezpečné pro váš majetek a pohodlné pro vás, nemusíte se o nic obávat. Vše bude řádně zamčeno a klíče máte vy.

Kdy se vyplatí mít vlastní firemní sídlo

Náš zákoník jasně říká, že každá firma, bez ohledu na svou velikost či zaměření, musí mít zaregistrované své sídlo profisidla.cz. Tato adresa je veřejně dostupná a právě na ni je zasílána úřední korespondence. To však vzhledem k neustále rostoucím cenám nemovitostí může představovat problém.

Pravdou je, že zvláště menší podnikatelé mohou mít s tímto nařízením problém. Mnohdy totiž podnikají z domova, takže ke své práci kancelářské ani výrobní prostory nepotřebují. Zároveň však z pochopitelných důvodů nechtějí, aby každý znal jejich adresu.

firemní výrobní komplex

V takovýchto případech je možné se podívat buď po nájmu, případně využít virtuálního sídla, které některé firmy nabízí. To jsou podstatně levnější varianty, i když i ony mají své nevýhody – předně budete za užívání daných prostor neustále platit, aniž by někdy přešly do vašeho vlastnictví.

Zdálo by se tedy, že mít svou vlastní nemovitost, ve které bude naše firma sídlit, je mnohem výhodnější. Ne vždy to tak však musí být. Jak již totiž bylo řečeno, některé typy podnikání klasickou kancelář zkrátka nevyžadují. Pokud bychom si ji tedy drželi, šlo by v podstatě o zbytečné náklady.

moderní kancelářské budovy

Na druhou stranu je však pravdou, že pokud chceme na trhu uspět, bude se muset naše firma časem rozšířit. A to znamená, že již budeme kanceláře potřebovat. V té době by však náš zisk měl již být takový, že koupě vhodné nemovitosti by nemusela být až taková finanční zátěž.

To však neznamená, že bychom ji měli začít kupovat hned, jak svou firmu zaregistrujeme. Musíme totiž počítat s tím, že se nám podnikání nevydaří. I když si to nechceme připouštět, je pravdou, že naprostá většina nových podnikatelů ukončí svou činnost v průběhu několika měsíců, maximálně roku. Je tedy lepší nějaký čas počkat, než si budeme jisti, že zrovna náš podnik na trhu uspěje.

Samozřejmě to není jednoduché, neboť jsou to další náklady, se kterými je potřeba počítat. Avšak to jsou rizika podnikání, a o těch bychom měli vědět dřív, než s tím začneme. Vyhneme se tak nepříjemnému zklamání.

Máte svou kancelář?


Vzhled je vaše vizitka
To jak člověk vypadá příliš neovlivní, ale důležité je o sebe náležitě pečovat. Pravidelná hygiena je dnes snad pro většinu lidí běžným standardem. Už Werich říkával že “šaty dělají člověka”, takže vkusné, čisté a nepotrhané oblečení je ruku v ruce s hygienou a upraveným zevnějškem něco, co je pro většinu lidí dnes zcela běžné.

úklidové prostředky

Mělo by být samozřejmé i to, že člověk bude pečovat nejen o sebe, ale i o své okolí. Řada lidí má ve vlastnictví nebo v nájmu prostory kde podnikají a nebo kde pracují jejich zaměstnanci. I o prostředí v zaměstnání je potřeba pečovat. Zaměstnanci by nebyli příliš nadšení ze špíny v práci, a stejně tak by vaši zákazníci či klienti neradi viděli, že prostory kde podnikáte nejsou příliš čisté.

Kdo nestíhá uklízet prostory, ten si musí najmout někoho, kdo to za něj bude pravidelně dělat. Pokud klienti či zákazníci navštěvují vaše pobočky, je potřeba mít uklizeno ještě před začátkem otevírací doby. Touto dobou právě probíhá ranní úklid. Zajímá vás ranní úklid kanceláří Praha, protože není ve vašich možnostech provádět úklid osobně? Stačí si najmout úklidovou firmu, která se o úklid postará.

paní uklízečka

Mnoho firem využívá dvojí úklid – před otevírací dobou, kdy se pečlivě uklízí. Tento úklid zahrnuje vytírání, luxování, utírání prachu, doplňování papírových utěrek, mýdla a dalšího hygienického zboží. V odpoledních hodinách dochází například k vysypávání košů a doplňování hygienických potřeb. Záleží vždy na velikosti daných kanceláří a na počtu lidí, kteří se v prostorách nachází. Od toho se odvíjí také ceny za provedené služby. Nechte úklid na firmě, protože si dávají na kvalitě provedených prací velmi záležet. V ceně za úklid bývají zahrnuty i poplatky za čisticí prostředky, doplňovaný sortiment a někdy i pohotovostní službu, pokud máte sjednanou například údržbu budov.

Péče o zuby

Znáte nějakého člověka, které vůbec nepečuje o své zuby? Pokud ano, tak je to opravdu škoda. A věřte tomu, že takových lidí je vážně docela dost! Protože já takové lidé ve svém okolí znám hned tři, což se velmi divím. A musím uznat, že je to veliká škoda. Protože já sama absolutně nechápu, jak nějaký člověk se nemůže starat o své zuby. Vždyť je to potom velice špatné a člověku se potom kazí zuby. A když by se člověku zkazily zuby, tak je má potom takové ošklivé a může trpět také zapáchat z úst, což je dost nepříjemné nejenom dotyčnému, ale také hlavně jeho okolí.

O zuby pravidelně pečuji.

A protože já sama bydlím v Praze se svým přítelem a dětmi, tak jsme si samozřejmě našli zubaře v Praze. A musím uznat, že to docela složité. Je to vážně náročné sehnat kvalitního zubaře v dnešní době. Protože je opravdu složité, zubařů je málo a jen málokterý zubař ještě nabírá pacienty. A když hledáte zubaře pro celou rodinu, tak je to ještě těžší. A na konec my jsme měli ale s přítelem a celou rodinou veliké štěstí, protože zrovna moje známá, nám řekla, že bude nový zubař a bude nabírat i nové pacienty, takže to bylo pro nás naprosto ideální. A jsem na ní opravdu pyšná, že už konečně máme svého zubaře, díky kamarádce už se nemusíte zdržovat tím, že nemáme zubaře.

Zdravé zuby jsou krásné.

Věřte mi, že když nemáte svého zubaře pět let a více, tak je to velice smutné. Dokonce ani naše pojišťovna nám vůbec nepomohla najít toho pravého zubaře. Jsme s rodinou rádi, že máme zubaře v Praze, protože pražští zubaři jsou velice šikovní. Stejně tak jako úplně všichni šikovní zubaři někde jinde. Těší mě, že konečně jsem získala svého zubaře a mohu si nechat ošetřit zuby. Protože navíc také ještě přemýšlím, takže bych si nechala zuby vybělit, a to bez odborné péče pana zubaře vlastně ani nejde. A zubaře v Praze hledejte pečlivě, ať jste spokojení, stejně tak jako já.

K stěhovacím službám v Praze patří i montáž nábytku

Kdo vám rozmontuje nábytek před přestěhováním

Stěhování je snadné vždy, když jsou ve hře jen drobnosti, tedy například osobní věci, knihy, oblečení, obuv, sportovní potřeby, hračky, kuchyňské nádobí, drobná svítidla a podobné předměty, které končí v kartonových krabicích. Na to stačíte obvykle sami a vše přestěhujete postupně i na zadním sedadle vašeho vozu. Něco jiného je však stěhování nábytku a velkých spotřebičů.

dětský pokoj

Stěhovací služby v Praze se vám pochopitelně postarají o přemístění šatní skříně či psacího stolu, ovšem jestliže se jedná o rozebíratelný nábytek, ten by se měl stěhovat demontovaný. Prodlouží se tím jeho životnost a zabrání poškození spojovacích dílů. Otázkou ovšem je, kdo nábytek rozebere, a kdo jej zas smontuje.

šatní skříně

Stěhovací firmy provádí montáž nábytku poměrně běžně a neřeší, zda se jedná o postel anebo kuchyňskou linku, stěhováci si poradí i s náročnými nábytkovými sestavami, na které některým amatérům nestačí síly a schopnosti. Stěhovací firmu můžete požádat i o demontáž a montáž skříní na míru, jestliže to umožňuje jejich samotné technické provedení.

Kdo vám smontuje nábytek nově zakoupený

Ne každý z vás bude vědět, že je možné požádat stěhovací firmu o montáž nábytku, který se nikam nestěhuje, zůstává na svém místě, a jedná se o nově zakoupené výrobky v kartonových krabicích. Postačí pouze domluvit vhodný termín a poskytnout stěhovací firmě prostor, aby vám sestavila jakýkoli nábytek, který zakoupíte ve specializovaných obchodech. Možný je i dovoz nábytku přímo z obchodu, i když samozřejmě většina e-shopů vám zajistí dopravu přepravní společností, a některé obchody poskytují za určitých podmínek přepravu zdarma.

Na montáže nábytku stěhovací firmou se vztahuje i pojištění, toto je výhodné zejména pro každého, kdo nechce riskovat poškození nábytku a chce mít jistotu, že nebude muset v takových případech ještě na svou nešikovnost doplácet.

Vyberte si svůj party stan

Udělat pořádnou akci, na které bude vše podle vašich představ, stojí dost času a samozřejmě i práce. Zvlášť venkovní akce jsou složité, protože do toho může hodit vidle i počasí. A právě proto jsme tu my, kteří se postaráme o variantu B. Ať už svítí slunce a je třeba se kam schovat, nebo se to úplně nepovede a prší, můžete se schovat do skvělého party stanu, který je dostatečně prostorný, z kvalitních materiálů takže je odolný vůči poškození či zašpinění – a akce poběží přesně podle vašich představ za jakýchkoliv okolností!

V naší nabídce objevíte různé rozměry a typy stanů, a to za skvělé ceny. Postaráme se o všechno, od dovezení samotného stanu až po montáž i demontáž. Pokud byste měli zájem, máme k dispozici také příslušenství, jako jsou stoly, lavičky, křesla, židle nebo třeba pivní sety.

pivní sety

Občas se akce koná na podloží, které není zrovna nejlepší k tanci nebo nějaké aktivitě – taková svatba v přírodě, na louce je krásná věc, ale když chcete oslnit prvním novomanželským tancem, chce to pevnou půdu pod nohama – i o to se postaráme, nabídneme dřevěnou podlahu, která poslouží svému účelu a hodí se i ve špatném počasí, protože dámy budou mít své střevíčky v suchu a čisté.

krásný stan

Pokud byste chtěli vše vyladit do posledního detailu, můžeme na podlahu položit i koberec (k dispozici je široká barevná paleta). Zrovna na svatby nebo nějaké větší oslavy se skvěle hodí také výzdoba – například oblíbené baldachýny, které skvěle doladí vnitřek stanu a zútulní ho. Neváhejte dlouho a volte pronájem party stanů brno, protože se opravdu vyplatí a věříme, že budete spokojeni s celou akcí o mnoho více, než kdybyste se spoléhali na předpověď počasí. Samozřejmě to není jen o dešti nebo chladu, ale také o celkovém komfortu a pohodlí hostů. Pokud pro ně připravíte zázemí, budou oslnění a spokojení, a celá akce nabude svých rozměrů, všichni na ni budou rádi vzpomínat, ať už jde o svatbu nebo festival.

O vířivku je třeba se také starat!

Lidé by neměli zapomínat na to, že si také potřebují občas odpočinout a měli by se snažit i budovat vztah s ostatními, i s členy rodiny, tam to platí dvojnásobně. Někteří lidé ale ani nemají čas na to, si odpočinout nebo třeba nemají finance jet někam na dovolenou, a tak jsou neustále doma a prudí své členy domácnosti, protože pokud jsou delší dobu všichni doma, například o prázdninách, kdy mají děti volno úplně, je to příšerné a lepší je tedy někam si vyjet než pořád jen sedět doma. Není to zdravé ani pro vaše tělo, protože to je zvyklé přirozeně se hýbat, a nejen pořád sedět.

vířivka

Někteří lidé ale velmi dřou v práci, a tak už pak nemají žádnou energii na to se někam vydat, případně jet s dětmi na výlet. Jsou ale lidé, kteří si mohou vzít volno mnohem častěji a užít si tak dovolenou. Pokud jste takový člověk a máte práci, kde si můžete brát často volno, jistě toho využijte a vyzkoušejte to, uleví se vám. I tak ale někdo nemá moc příležitostí si volno v práci vzít, třeba jen jeden týden v létě, kdy se vydá k moři. Ale co přes rok? Je přeci důležité myslet i na to, že přes rok sluníčko potřebujete mnohem více než v létě, a tedy byste si měli vzít volno i přes rok a vydat se na dovolenou.

vířivka

Není to nic špatného jen tak někam jet, takže toho určitě využijte a vydejte se tam. Pokud nechcete, dá se to vyřešit i jinak, a to koupí vířivky. Budete tak mít relax přímo nadosah a nebudete http://www.topwet.cz/aktuality/338-stali-jsme-se-cleny-cechu-strecharov se muset bát toho, že vás práce zničí. O vířivku se ale musíte starat. Zpravidla jde o čištění vířivek, což je pro mnohé lidi naprosto neznámá věc, ale takto by to být nemělo. Vy se ve vířivce pak koupete, nikdo jiný, tak se snažte si ji udržovat. Pokaždé, když ji vypustíte vyčistěte stěny vířivky a dno dezinfekčním přípravkem. Když v ní bude voda, čistěte vodu chemicky od různých škodlivých látek a bakterií, přece se nechcete koupat v polévce plné škodlivých mikroorganismů.

Loading...
X