Loading...
X

Krachu lze předejít půjčkou

Ačkoliv by se měl do podnikání pouštět jenom ten, kdo si je docela jist, že uspěje, a zatímco by se toto mělo svému provozovateli za všech okolností vyplácet, někdy tomu tak prostě není. A důsledky špatného rozhodnutí nebo možných komplikací si umíme všichni velice dobře představit. Mezi tyto obvykle patří i nedostatek peněz, které schází jak k zajištění obživy podnikatelů, tak i k provozu podnikání jako takového.

Někdy prostě podnikání nevynáší. A to je hodně závažný problém. Bez ziskovosti přece nemá podnikání smysl ani perspektivu a jenom poškozuje toho, kdo se mu věnuje. I když by to tak nemělo být, leckdy to tak je. A když nechtějí jít neúspěšní podnikatelé ke dnu? Co s tím mají udělat?

cizí měna

V mnoha podobných případech se to řešit a vyřešit dá. Je třeba možné vzít si podnikatelskou půjčku a s její pomocí se postarat, aby se zase dařilo tomu, čemu se nedaří, aby se zachránilo to, co by bez podobné pomoci možná vůbec neobstálo.

A která půjčka zachraňuje dočasně neúspěšné podnikatele? Nelze pochopitelně zevšeobecňovat, ale často je to americká nebankovní hypotéka. Ta se totiž na rozdíl od bankovních podnikatelských půjček nabízí všem, kteří zaručí její splácení nemovitostí, a to je pro mnohé podnikatele ideální nabídka. Ti, kdo jsou v tísni, přece často nemají takové příjmy a registry dlužníků, aby vyhověli požadavkům oslovených bank, a tam tedy neuspějí, zatímco nějakou nemovitost má leckterý soukromník. A když ji dá do zástavy, půjčí mu tu klidně i hromadu peněz. Až sedmdesát procent hodnoty takové zástavy, a až na třicet let splácení.

cizí peníze

A řekněte sami – co je lepší? Vzít si nebankovní hypotéku, která je poměrně snadno dosažitelná a také výhodně úročená, nebo to třeba i naprosto marně zkoušet v bankách a doufat, zatímco se podnikání hroutí?

Každý soudný podnikatel si samozřejmě zvolí tu druhou možnost.