Loading...
X

V čem bezpečně převážet nápoje ve skle

Dosud nepřekonaný materiál – řadíte-li se mezi pamětníky, kteří prožili dobu reálného socialismu, možná vám utkvěly v paměti plastové přepravky na pivo a nealkoholické limonády, s nimiž se lidé v té době setkávali prakticky denně v obchodech a různých restauračních provozovnách. Důkazem tohoto tvrzení je i oblíbený seriál „Rozpaky kuchaře Svatopluka“, kdy Svatopluk Kuřátko alias Josef Dvořák po příchodu na ranní směnu ukládal plastové basy, jak se jim tehdy přezdívalo, ze zásobovacího vozidla do skladu horského hotelu.

skladování nealkoholických nápojů

Od té doby uběhlo již pár desítek let a v principu skladování a přepravy nápojů ve skleněných lahvích se prakticky nic podstatného nezměnilo. Jistě, že jisté technologické inovace tu jsou, ale stále se jedná o to podstatné – nejpraktičtější, nejšikovnější a nejlepší obal šetrný k životnímu prostředí Schoellerallibert.com.

limonáda na pláži

Obal je recyklovatelný – jestliže se obal poškodí a je nutné jej ekologicky zlikvidovat, je to snadné, protože jde o recyklovatelný plast.

Láhve se nepoškodí – k čemu by nám byly obaly z kartonových krabic, které se při větších vahách nákladu rozpadají? A dřevěné přepravky? Ty jsou zas příliš těžké a jejich pevnost při stohování do výšky je také velmi omezená. Dřevo se navíc rychle rozpadá, a to pak vyžaduje další zbytečné provozní náklady.

Snadná přeprava – přepravky na láhve lze vyskládat do značných výšek, a nic se nestane. Přepravky do sebe při skládání zapadnou do zámků po celém jejich obvodu, čímž je zaručena bezpečnost při pohybu v terénu.

Jednoduchá údržba – udržet v čistotě plastové boxy je mnohem snazší, než kdybyste balili náklad do jakéhokoli jiného materiálu. Díky tomu odpadají různé komplikace spojené se znečištěním dřeva a papírového kartonu, k čemuž v průběhu přepravy dochází poměrně často. Plastové bedny vyčistíte tlakovou vodu s běžnými saponáty velmi rychle a hlavně efektivně.