Loading...
X

Vyplatí se kupovat ty nejlevnější letenky?

Je samozřejmé, že většina z nás chce pokud možno ušetřit. Není na tom nic divného, neboť tyto ušetřené peníze můžeme použít na nákup něčeho jiného. A to platí, i pokud se chystáme na dovolenou. Pokud jde v tomto případě o způsob přepravy, naprostá většina z nás zvolí tu nejlevnější možnou variantu.

Příkladem může být, když letíme letadlem. Není pochyb o tom, že je to způsob, jak se vyhnout dlouhé a nudné, někdy i několikadenní jízdě. Navíc, pokud je naším cílem jiný kontinent či některý z ostrovů, pak může jít mnohdy i o jediný způsob, jak se na dané místo dostat.

letenka1

Ovšem, podobně jako například vlaky či lodě, i letadla nabízí několik tříd, které se od sebe liší jak možnostmi, které nabízí, tak i cenou letenky. A není asi třeba říkat, že čím luxusnější způsob cestování si vyberete, tím více za něj zaplatíte.

Například v první třídě, tedy v té nejdražší, budete mít podstatně více místa pro nohy, zatímco v té ekonomické se budete cítit prakticky jako v autobuse. Navíc zde v ceně není například pití, ač je možné si jej koupit, nebo drobné pochutiny.

Vyplatí se tedy koupit ty nejlevnější letenky ? Někdy ano, ale zdaleka ne vždy. Záleží to především na tom, kam letíte, a jakou dobu tedy v letadle strávíte. Pokud se jedná jen o hodinku či dvě, pak je možné trochu nepohodlí vydržet. Avšak pokud budete cestovat t třeba sedm hodin, pak je již nutné myslet i na sebe.

letenka2

Ačkoliv totiž při dlouhých letech máte i v ekonomické třídě nárok na jídlo, může se stát, že za pití zaplatíte více, než byste zaplatili za letenku v lepší třídě. To platí zvláště, pokud máte děti, především ty malé, nebo s vámi jede starší osoba, která má například pohybové potíže a dělalo by jí problém delší dobu sedět bez možnosti natáhnout nohy.

Ať už se však rozhodnete jakkoliv, rozhodně je dobré vše předem pečlivě uvážit. Jen tak si užijete cestu stejně jako dovolenou.