Loading...
X

Funkce kolagenu

Kolagen je bílkovina, která zastupuje nevyšší procento z bílkovin v našem těle. Bez ní bychom jen těžko ve zdraví fungovali. Má totiž v našem těle mnoho funkcí, které jsou pro nás důležité a kolagen zaručuje, že bude naše tělo správně fungovat. Nejen náš pohybový aparát, ale ovlivňuje také například naše oči, zuby, vlasy či nehty. V průběhu toho jak stárneme, se úměrně našemu věku snižuje i množství kolagenu, který naše tělo dokáže produkovat. Proto se spousta lidí, v průměru především žen, rozhodne, že je třeba brát kolagen v podobě potravinového doplňku a tím si zajistit jeho dostatečnou hladinu v těle. Skvělým příkladem je třeba živý kolagen.

pokožka

Jaké jsou tedy benefity při pravidelném užívání kolagenu?

Zdravá pokožka

Kolagen je důležitý pro posílení naší pokožky, dodává ji pružnost a zároveň v ní pomáhá udržovat hydrataci. Hydratovaná pokožka působí zdravěji a mladistvěji. Proto se vám s přibývajícím věkem zdá vaše kůže více suchá, jelikož dochází k úbytku kolagenu. Neoficiálně se také udává, že kromě zdravější pleti a zvýšené hydratace může kolagen pomáhat předcházet akné.

Bolesti kloubů

Kolagen vám pomůže držet ve zdraví vaše šlachy i chrupavky, které ochraňují vaše klouby. Ty jsou s přibývajícím věkem náchylné na zranění a opotřebení. Pravidelným braním kolagenu můžete těmto problémům předcházet, pomoci si od bolesti a dokonce snížit riziko osteoartrózy.

klouby

Vlasy a nehty

Kolagen vám pomůže i v případě vašich nehtů a vlasů. Jelikož ovlivňuje pokožku, ovlivňuje i věci, které z pokožky vyrůstají. Tedy vlasy a nehty. Při správné hladině kolagenu budou vaše vlasy hustější, lesklejší a hydratovanější. Budou na první pohled působit zdravěji a nebudou vám tolik vypadávat. Stejně tak nehty. Pokud budete mít dostatečnou hladinu kolagenu, nebudou se lámat a budou pevnější.

Benefitů je samozřejmě mnohem více, nyní jsme si uvedli jen ty základní.