Loading...
X

Kde jste byli letos na dovolené

Kdybychom se vás anonymně zeptali, kde jste letos byli na dovolené, mnozí z vás by odpovídali, že někde v zahraničí u moře, anebo v horách, ale jen malé procento z vás by uvádělo termální komplexy. Přitom je právě tento způsob trávení volných dnů jedním z nejzdravějších. Proč si dopřát dovolenou s ubytováním v apartmánech Velký Meder v Podunajské nížině?

žena v bazénu

Termální prameny – jih Slovenska a zejména sever Maďarska jsou proslulé svými termálními prameny. Výhodou termální vody, vyvěrající z hlubin Země, je především její vysoká teplota a obsah minerálních látek. Koupání v takové lázni je skutečným balzámem pro lidský organismus, voda je v termálních bazénech ochlazována na příjemnou teplotu a tímto způsobem lze mít k dispozici i několik nádrží s odlišnými teplotami vodní masy a využívat je pro rozličné účely.

Nemoci pohybového ústrojí – kombinace teplé vody a minerálních iontů je prověřenou terapeutickou metodou pro zlepšení regenerace pohybového ústrojí po úrazech či problémech v souvislosti s nesprávnou životosprávou. Zároveň je to preventivní záležitost, která podporuje zdravý životní styl, takže není nutnou podmínkou, abyste do termální vody vstupovali jako pacienti s prokázanou diagnózou.

termální koupaliště

Stres – termální lázně jsou velice účinné i proti stresu a dovolenkový pobyt v takovém prostředí vám zvedne náladu a pomůže odhazovat za hlavu důsledky stresových jevů, s nimiž se potýkáme v běžném životě. A máte-li rádi opravdový klid na koupel nebo na okolní procházky v sousedním lesoparku, pak se vydejte do Velkého Mederu mimo hlavní letní sezónu, například v květnu či v září. Termální prameny vyvěrají nepřetržitě po celý rok a teplota vody je tu zajištěna na stále stejné úrovni.

Výlety do okolí – máte-li zájem, využijte výhodné polohy Velkého Mederu pro výlety do okolí. Není to odtud daleko do Bratislavy, do Vídně a do Budapešti, a zavítat můžete i do slovenského vnitrozemí, například na Liptov nebo do Slovenského krasu a Slovenského rudohoří.