Loading...
X

Plavání ve svém je nejlepší

Udělat alespoň občas pár temp je rozhodně prospěšné. Ovšem většina lidí kvůli tomu musí chodit na veřejné koupaliště, což bývá někdy svízel. Nejenže tato koupaliště obvykle mývají ve vodě obrovské množství chlóru, ale zároveň jsou doslova přecpaná, což jen málokomu nevadí. Vyhnout se tomu lze, pokud má tedy člověk vlastní pozemek, a sice koupí vlastní vodní plochy. Nejde sice o žádnou levnou záležitost, na druhou stranu se nejedná ani o nic vyloženě drahého. Hodně samozřejmě záleží na typu vodní plochy, respektive na jejich rozměrech. Ovšem ani ty největší verze už dnes nestojí miliony.

Voda

S bazény se v poslední době setkáváme stále častěji. Sháňka po vlastní vodní ploše je prostě velká. Není se ani čemu divit, jelikož vedra v letních měsících nejsou už dávno výjimkou, nýbrž standardem, což dříve nebývalo. A zchladit se ve vodě je mnohem levnější než mít neustále zapnutou klimatizaci.

Spousta lidí používá bazény jen k ochlazení, a nic proti tomu. I to je legitimní způsob využívání. Kdo však chce svou vodní plochu využít naplno, měl by si koupit takovou, ve které je možné i relevantně plavat. Plavání je totiž zcela přirozené, a hlavně extrémně účinné při shazování přebytečných kilogramů. Navíc se dá tímto pohybem posílit kompletně celé kosterní svalstvo, což je další důvod, proč si koupit něco, v čem se dá plavat. V rámci zapuštěných bazénů není dokonce potřeba příliš hledět na rozměry. I malé typy jsou totiž vhodné k plavání, musí se ovšem doplnit protiproudem. Bez něj to nejde.

Žena u bazénu

Existují však i další šikovné doplňky, kterými může zahradní vodní plocha disponovat. Jedním z nich je i střecha. Ta má rovnou dvě úlohy. Tou první je fungovat jako protekce hladiny, tou druhou pak udržovat vodu v dobré teplotní kondici. Díky tomu je možné prodloužit užívání bazénu klidně i o pár týdnů. Hodně samozřejmě záleží na délce babího léta.