Loading...
X

Tajemství ájurvédského čaje

Ájurvédské čaje na detoxikaci… že jste to ještě neslyšeli? Nejspíš nejste jediní. U nás zatím nejsou moc známé ani rozšířené. Řekla bych, že je to škoda, protože tyto čaje jsou jiné než ty, které známe a určitě stojí za to je nejlépe ochutnat nebo aspoň znát. A tak se v tomto článku o nich dozvíte několik základních informací od místa původu až po účinky na organismus. Ájurvéda-nauka o dlouhém životě,, umění žít “ Vznikla ve starobylé Indii před asi 5000lety. Často se nazývá,,matkou všech léčebných systémů“. Snaží se organismus uvádět a udržovat v rovnováze a obnovovat jeho síly, snižovat zranitelnost a posilovat jeho obranyschopnost.

čaj

Spíše, než léčebná procedura se hodí jako životní styl. Důležité je podle tohoto žít v souladu s přírodou a vytvářet s ní harmonická spojení. Ájurvédská medicína pokládá čaj za velmi prospěšný nápoj pro lidské zdraví a posilující lék pro tělo. Působí na nervový systém, dodává tělu energii, pozitivně působí na mysl. Může být jak lékem, tak i prevencí před alergiemi i nemocemi. Ájurvédské čaje pochází z ájurvédské medicíny. U nás nejsou moc známý, ale jeho účinky jsou velmi blahodárné až někdy zázračné. Čaj je vyroben ze směsi kvalitních bylinek. Je vhodný na detoxikaci, obranyschopnost, dobrou náladu, povzbuzení a mnoho dalšího.

čaje

Čaj je vyráběn podle speciálních ájurvédských receptur, je tak velmi dobře chuťově vyvážený a lahodný. Pro zajímavější chuť a aroma se také někdy přidávají směsi různých koření, nikdy to však není náhodné, vše je dobře promyšleno, aby to společně tvořilo dobrý čaj. Detoxikační ájurvédské čaje Vám pomohou opět získat energii a dobrou náladu. Za zkoušku tedy rozhodně stojí. Důležitá je ale i příprava čaje. Na jeden čajový šálek budeme potřebovat jednu čajovou lžičku bylinné směsi. Tu zalijeme vroucí vodou a necháme 5-8minut louhovat. Poté si již můžeme plně vychutnávat ájurvédský čaj.