Loading...
X

Elektrické kompresory

Stlačený vzduch

Kompresor funguje na principu běžného klikového mechanismu s tím, že nejčastěji elektrický motor roztáčí klikovou hřídelí a ta ještě pomocí ojnice mění tento rotační pohyb na přímočarý vrátný pohyb pístu ve válci. Válec má samozřejmě hlavu, přes kterou je do něj nasávám a následně vytlačován vzduch. Tím, jak jde píst do horní úvratě totiž dochází k tomu, že se vzduch stlačuje a tím dojde ke zvýšení jeho tlaku.

mobilní kompresor

Vzhledem k zahřívání během komprese má běžně válec i hlava žebra, protože ty pomáhají odvodu tepla do okolí. Důležité je mazání, protože to snižuje tření a zajišťuje bezproblémový chod. Prodávají se však i zařízení bez oleje, ale ty jsou vhodné spíše pro menší tlaky třeba do automobilové zásuvky pro dofukování pneumatik. S takovým zařízením bychom těžko využívali třeba výkonného pneumatického nářadí. Je tedy vždy zapotřebí si zvolit takový stroj, který nám bude bez potíží dobře sloužit.

Tryskání

S takovým kompresorem se dá dělat řada věcí, ovšem my se dnes zaměříme konkrétně na pískování. To je totiž velmi užitečné zařízení pro opracování různých kovových povrchů. Oproti ručnímu čištění je to totiž o dost produktivnější metodou. Na daný povrch totiž namíříme tryskací pistoli a ta nám začne chrlit částečky třeba písku. Je to zajištěno právě díky tlaku vzduchu. Těmto částečkám říkáme abrazivní materiály.

Písek jako abrazivo

Když má něco abrazivní účinky, tak to znamená, že je narušován povrch. Za chodu stojů je to nežádoucí jev, ovšem v tomto případě je jedině prospěšný. Abrazivo na pískování https://abraziva.cz/ může být v různých podobách, přičemž vždy volíme takové, aby byl výsledek co nejlepší. I ceny jsou různé, ovšem u tohoto prodejce se drahoty rozhodně obávat nemusíme. Navíc nemá problém dodat i tryskací zařízení, takže si u něj můžeme zakoupit kompletní systém a mít tak zcela vystaráno společně s jistotou, že jsme zakoupili kvalitní vybavení.