Loading...
X

Oblíbená místa z minulosti, která dnes již ve městech budeme hledat jen těžko

Zvláště pokud jste již starší generace a pamatujete na to, jak vypadala města dříve a jaké budovy v nich bylo možné najít, možná při příchodu do centra ani město nepoznáváte. Zmizely malé obchůdky regionálních podnikatelů, zelenou výsadbu nahradily šedé stezky a silnice jsou křižovány velkým množstvím aut. Vše vystřídaly obrovská obchodní centra a k nim přilehlá parkoviště a klid rozhodně budete hledat těžko. Jaké budovy se z ulic nenávratně ztratily? Pojďte si to připomenout v tomto článku.

Stará ulice

Mléčné bary

Kde jste trávili čas s kamarády nebo kam vás s sebou za odměnu vzala babička či maminka? No přece do mléčného baru! Ani nejlepší kavárny a cukrárny některým nedokáží nahradit lahodné koktejly a vynikající domácí zákusky z poctivých surovin, na které jste na těchto oblíbených a dříve často navštěvovaných místech mohli natrefit.

Prádelny

Čistírnu najdete ve městech ještě relativně snadno, prádelny a mandlovny s osobní obsluhou už ale jen opravdu těžko. Vystřídaly je velké pračky právě v obrovských obchodních centrech, kde sice za chvilku máte prádlo vyprané, vůni, úsměv a péči o prádlo příjemnou obsluhou vám ale již nikdo darovat nedokáže.

Mini zákusky

Videopůjčovny

Pokud jste v minulosti chtěli zhlédnout nějaký film, nemuselo být tak úplně jednoduché se k němu dostat. Právě od toho tu byly videopůjčovny se spoustou zaznamenaných filmů, které za drobný poplatek bylo na určitou dobu možno půjčit přímo domů.

Internetové kavárny

Dnes má doma připojení k internetu zajištěno již drtivá většina všech moderních občanů, dříve tomu tak ale nebylo. Za internetem se chodilo do veřejných institucí či kaváren, kde bylo možné si u něčeho dobrého udělat na počítačích vše, co bylo nutné. Často bylo možné si zde nechat také něco vytisknout – tiskárna v domácnostech totiž nebyla taktéž žádnou samozřejmostí. A přitom dnes má třeba takovou HP tiskárnu dumtiskaren.cz téměř každý.

Čas ale neúprosně běží dál a město má v některých ohledech stále co nabídnout – i když tyto budovy v něm již dnes lze hledat jen opravdu těžko.